جنگ جهانی سوم: هنر جلب توجه

Art of attention

در عصر اطلاعات، جنگی خاموش بر سر جلب توجه مشتریان در حال شکل‌گیری است. این جنگ، که می‌توان آن را «جنگ جهانی سوم» در عرصه بازاریابی نامید، نیازمند استراتژی‌هایی نوآورانه و دقیق برای پیروزی در آن است. کسب‌وکارها برای موفقیت در این نبرد، باید قیف فروش خود را با دقت مهندسی کرده و هر گام را به گونه‌ای طراحی کنند که توجه مشتریان را از ابتدا تا انتها حفظ کند.

فرایند جذب در قیف فروش

sale funnel

فرایند جذب مشتری در قیف فروش با یک پیام ساده شروع می‌شود: «اگر می‌خواهید با شما تماس بگیریم، شماره خود را وارد کنید.» این جمله ساده باید در طول روز، در میان همهمه روزمرگی‌ها و وقایع، به گونه‌ای به یادماندنی به مخاطب ارائه شود. مخاطب ممکن است صبح با دیدن این پیام روز خود را آغاز کند، اما تا پایان روز با تماسی که از طرف شرکت برقرار می‌شود، ممکن است حتی به یاد نیاورد که چرا و چگونه این ارتباط اولیه شکل گرفته است.

اهمیت بازیابی توجه

برای مقابله با این چالش، کسب‌وکارها باید به صورت مکرر و با استراتژی‌های متنوع با مشتریان در ارتباط باشند. ارسال پیام‌های متنوع از طریق پلتفرم‌های مختلف مانند واتس‌آپ، پیامک و حتی پیام‌های صوتی، بخشی از این استراتژی است. هر پیام باید با هدف حفظ و بازیابی توجه مخاطب طراحی شود.

بررسی و ارزیابی مداوم

یکی دیگر از جنبه‌های کلیدی این استراتژی‌ها، پیگیری و بررسی رفتار مخاطبان از طریق ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics است. این ابزارها به کسب‌وکارها امکان می‌دهند تا درک بهتری از اینکه مخاطبان چقدر وقت صرف مطالعه محتوای آنها می‌کنند و کجا توجه‌شان پرت می‌شود، به دست آورند.

راه‌حل‌های خلاقانه برای تبدیل توجه به خرید

افراد مجذوب فروشگاهی می‌شوند برای خرید

برای موفق شدن در این جنگ ابتدا باید ویژگی های یک تبلیغ موثر را بدانیم، در مقاله سه ویژگی تبلیغات موثر، راجع‌به آن مفصل صحبت کردیم.

مینی کانورژن بسازید!

یک قدم عقب‌تر بایستید، ابتدا یک محصول برای تست بفرستید، شماره تماس بگیرید و در مرحله‌ی بعد حرف از فروش به میان آورید!
ارائه محصولات رایگان یا نمونه‌هایی از خدمات، ایجاد فرصت‌های تبدیل ساده‌تر در صفحات فرود و استفاده از استراتژی‌های ریتارگتینگ و تبلیغات هدفمند، می‌توانند در تبدیل توجه به خرید موثر باشند. هر اقدام و پیام باید به گونه‌ای طراحی شود که ارزش و منافع کسب‌وکار را برجسته کرده و ترغیب به اقدام کند.

نتیجه‌گیری

جنگ جهانی سوم در بازاریابی بر سر توجه است و برنده آن کسی است که بتواند با استراتژی‌های خلاقانه و مداوم، توجه مشتریان را به خود جلب و حفظ کند. به یاد داشته باشید، هدف نهایی این است که نه تنها یک دیجیتال مارکتر باشید، بلکه به عنوان یک مارکتر دیجیتالی شناخته شوید که توانایی فروش و رشد کسب‌وکار را دارد.

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *